Adózási specialista (R2R)

Budapest (BA-10653)

Megbízó partnerünk nemzetközi hátterű, prosperáló vállalkozás, jól elérhető budapesti lokációban, akinek csapatába keresünk pénzügyi/számviteli területre angolul tárgyalóképes adózási munkatársat.

Főbb feladatok

Az Adózási specialista kezeli a főkönyvi számviteli és jelentési rendszereket, valamint az adóbevallásokat és jelentéseket a Pénzügyi és számviteli osztályon belül, támogatja a rendszerek, a dokumentáció napra készen tartását, a jelentéskészítést, valamint a fejlesztési projekteket.

A céges adópolitikák és folyamatok szakértőjeként működik, mint rendszer-kulcsfelhasználó, és aktívan kezdeményezi és részt vesz a hatékony adózási folyamatok fenntartásában javításában, valamint költségcsökkentési lehetőségeket keres és valósít meg, ideértve folyamatok szabványosítását az integrált vállalatirányítási rendszerekben.

Feladatok:

Pénzügyi információs gyorsjelentések elkészítése, a pénzügyi jogszabályok változásainak megfelelő belső eljárások kidolgozása, a társaság napi üzleti tevékenységével kapcsolatos pénzügyi szempontok kialakítása
A vállalat részlegeivel való kapcsolattartás, információ-nyújtás munkájuk adózási vonatkozásairól, valamint  az adókötelezettségek teljesítésének módjáról és folyamatairól
A havi ÁFA bevallás elkészítése, a jogalanyok ÁFA-bevallásának és az ÁFA visszaigénylésének, valamint a a külföldi ÁFA-bevallások kezelése
A menedzserek és divíziók támogatása az ügyfelekkel és a beszállítókkal kötött szerződések adózási rendelkezéseinek elemzésében, a lehetséges további adókötelezettségek minimalizálása érdekében

Munkakör betöltésének feltételei

Szakirányú egyetemi/főiskolai diploma /közgazdaságtan/pénzügy/számvitel
Nemzetközi környezetben szerzett, 3-5 év számviteli tapasztalat
A számviteli és jelentési folyamatok megértése az IFRS és a helyi szabályozás szerint
Angol - haladó szintű nyelvtudás szóban és írásban
Önálló munkavégzés, határidő-tartás, kiváló szervezési és priorizálási készségek
SAP ismeret, haladó MS Office ismeretek

Amit megbízónk kínál

Nemzetközi háttér, családias környezet, könnyen elérhető lokáció, versenyképes juttatási csomag, karrierlehetőség

Jelentkezni regisztráció útján weboldalunkon, vagy a josvai.krisztina@job.hu  e-mail címen keresztül angol és magyar nyelvű önéletrajzzal lehetséges.

A fenti e-mail címre küldött önéletrajzával ill. jelentkezésével Ön hozzájárulását adja személyes adatainak adatkezelési-szabályzatunkba foglaltak szerinti tárolásához és kezeléséhez.

Állás adatai

Állás azonosító: BA-10653
Pozíció pontos megnevezés: Adózási specialista (R2R)
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: Pénzügyi munkatárs