RX Termékmenedzser- Budapest

Budapest (JS-11177)

On behalf of our pharmaceutical healthcare company we are looking for a

RX Product Manager

Főbb feladatok

  • Develop marketing and product plans
  • Communicate effectively within the organization
  • Be capable of coordinate the alignment of the sales force and the stakeholders
  • Monitor and control product performance
  • Provide input on commercial plans and activity supporting marketing and sales strategy
  • Integration of medical/health-economical/regulatory input into product plans
  • Be aware of regulatory constraints and changes

Munkakör betöltésének feltételei

  • College/University degree in Economics or Business Administration, preferably with specialization in Marketing
  • Fluent English
  • Min. 3 year of brand management experience preferably at RX

Jelentkezni regisztráció útján vagy a jelentkezes@ventiv.hu címen keresztül lehetséges.
A fenti e-mail címre küldött önéletrajzával ill. jelentkezésével Ön hozzájárulását adja személyes adatainak adatkezelési-szabályzatunkba foglaltak szerinti tárolásához és kezeléséhez.

Állás adatai

Állás azonosító: JS-11177
Pozíció pontos megnevezés: RX Termékmenedzser- Budapest
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: Gyógyszeripari termékemenedzser