Senior befektetési menedzser

Budapest, VII. kerület (KS-7088)

Megbízónk Magyarország egyik legnagyobb kis- és középvállalkozások tőkebefektetője, üzleti tevékenységének bővítéséhez keresi munkatársát.

Az ideális munkatárs jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkezik a befektetések vagy vállalati tanácsadás területén, képes a pénzügyi beszámolók elemzésére és értékelésére és alkalmas a befektetési folyamatban, illetve portfólió-vállalatok pénzügyi problémáinak kezelésében való részvételre.

Főbb feladatok

  • Befektetési lehetőségek feltárása, szűrése;
  • Projektek értékelése, üzleti tervek elemzése, meghatározása;
  • Befektetési döntés-előkészítéshez kapcsolódó elemző, értékelő tevékenység, befektetési előterjesztések elkészítése;
  • Jogi és pénzügyi átvilágítás koordinálása;
  • Indikatív és kötelezőérvényű ajánlatok kiadása;
  • Részvétel szindikálásban;
  • Befektetésekhez kapcsolódó rendszeres monitoring (pénzügyi elemzés, kimutatás) rendszer működtetése;
  • Éves és időközi beszámolók elemzése és értékelése;
  • Portfólió-kezelés, tulajdonosi képviselet biztosítása;
  • Interim pénzügyi menedzsment ellátása;
  • Kockázatcsökkentő eljárások alkalmazása;
  • Befektetési exitek előkészítése és végrehajtása

Munkakör betöltésének feltételei

  • Főiskolai vagy egyetemi közgazdász végzettség, vállalati pénzügyek szakirány előny;
  • Legalább 5 éves szakmai tapasztalat kockázati tőkebefektetések, nemzetközi tanácsadó cég alkalmazottjaként végzett üzleti tanácsadás, adótanácsadás területek valamelyikén;
  • Angol vagy német nyelvtudás;
  • Felhasználói szintű MS Office ismeretek;
  • Strukturált, rendszerszemléletű gondolkodás;
  • Önálló, konstruktív munkavégzés, szakmai igényesség;
  • Igény a folyamatos tanulásra és változó feladatok elvégzésére;
  • Ügyfél kommunikációban és napi szintű együttműködésben való tapasztalat és nyitottság a személyes ügyfélkezelésre.

Amit megbízónk kínál

  • Belvárosi iroda
  • Változatos feladatok
  • Személyes és szakmai fejlődési lehetőségek
  • Versenyképes fizetés és juttatások

Amennyiben a pozíció felkeltette érdeklődését, kérem küldje el részletes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét a kiss.zsofia@job.hu e-mail címre.

Állás adatai

Állás azonosító: KS-7088
Pozíció pontos megnevezés: Senior befektetési menedzser
Munkavégzés helye: Budapest, VII. kerület
Szakterület: Pénzügyi elemzés / tanácsadás