Szenior vagyonkezelési menedzser

Budapest, VII. kerület (KS-7349)

Megbízónk Magyarország kis- és középvállalkozások legaktívabb tőkebefektetőjeként ismert vállalata, üzleti tevékenységének bővítéséhez várja pályázók jelentkezését.

Az ideális munkatárs jelentős gyakorlati tapasztalattal rendelkezik a befektetések vagy vállalati tanácsadás területén, képes a pénzügyi beszámolók elemzésére és értékelésére és alkalmas a vagyonkezelési folyamatban, illetve portfólió-vállalatok pénzügyi problémáinak kezelésében való részvételre.

Főbb feladatok

  • Projektek értékelése, üzleti tervek elemzése, meghatározása;
  • vagyonkezelési döntés-előkészítéshez kapcsolódó elemző, értékelő tevékenység, előterjesztések elkészítése;
  • jogi és pénzügyi-, illetve szakmai átvilágítás koordinálása;
  • a kezelésében lévő portfoliótársaságok monitoring (pénzügyi elemzés, kimutatás) rendszerének működtetése;
  • éves és időközi beszámolók elemzése és értékelése;
  • portfólió-kezelés, tulajdonosi képviselet biztosítása;
  • interim pénzügyi menedzsment ellátása;
  • kockázatcsökkentő eljárások alkalmazása;
  • szükség esetén közreműködés a vagyonkezelt társaságok szervezeti átstrukturálásában, működésének racionalizálásában;
  • befektetési exitek előkészítése és végrehajtása.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Főiskolai vagy egyetemi közgazdász végzettség, vállalati pénzügyek szakirány előny;
  • legalább 5 éves szakmai tapasztalat kockázati tőkebefektetések, nemzetközi tanácsadó cég alkalmazottjaként végzett üzleti tanácsadás, adótanácsadás területek valamelyikén;
  • angol vagy német nyelvtudás;
  • felhasználói szintű MS Office ismeretek;
  • strukturált, rendszerszemléletű gondolkodás;
  • önálló, konstruktív munkavégzés, szakmai igényesség;
  • igény a folyamatos tanulásra és változó feladatok elvégzésére;
  • ügyfél kommunikációban és napi szintű együttműködésben való tapasztalat és nyitottság a személyes ügyfélkezelésre.

Amit megbízónk kínál

  • Belvárosi iroda
  • Változatos feladatok
  • Személyes és szakmai fejlődési lehetőségek
  • Cafeteria és egyéb béren kívüli juttatás

Amennyiben a pozíció felkeltette érdeklődését, kérem küldje el részletes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét a kiss.zsofia@job.hu e-mail címre

Állás adatai

Állás azonosító: KS-7349
Pozíció pontos megnevezés: Szenior vagyonkezelési menedzser
Munkavégzés helye: Budapest, VII. kerület
Szakterület: Pénzügyi elemzés / tanácsadás