HR / Munkaügy / Jog

Employee Background Screening Specialist

Budapest VIII. kerület (RC-11118)

Liaising with vendors to ensure that all background screenings are completed as per the Policy; Compiling daily and weekly reports to identify current and future status of cases; Reviewing all data identified to ensure that the candidate is compliant and able to work, liaising with HR and vendors to check that all areas are approved; Ensures that the employees assigned to him/her comply with the background screening policy, timelines are kept, follows up and escalates issues in case delays are spotted;

Hr asszisztens

Budapest, VIII. kerület (RC-11152)

A belépési folyamatok támogatása; HR dokumentációk elkészítése; Kapcsolattartás a társosztályokkal, partner cégekkel, vezetőkkel; Munkavállalói adatkezelés menedzselése a cég saját rendszerén belül;

HR Contact Center Representative

Budapest (FF-11164)

To understand employees questions and issues, advising them in a professional way and handling their queries in a timely manner To follow even complex processes and paying attention to details to ensure data quality in HR systems To create employment related documents that support the regulations of the country-specific legal environment To raise your hand if you need help from HR Business Partners to guarantee the best employee experience

HR Generalist and Administrative Assistant

Tököl, Pest megye (FL-11165)

To coordinate hiring new employees To coordinate with HR service companies To network with HR Specialists / Managers in the area to find out best practices for Hungarian plant, To propose HR related procedures and lead implementation process

IT Recruiter

1094 Budapest, Angyal u. 24. (PJ-11041)

Junior HR Business Partner

Budapest, XIII. kerület (TV-11114)

A vezető és a szakemberek partneri támogatása a HR folyamatoknak, és az irányelveknek megfelelően, A szervezeti fejlesztési stratégiák támogatása, A létszám- és bértömeggazdálkodás menedzselése, teljesítményértékelés, Működteti a teljesítmény- és karriermenedzsment folyamatokat, Toborzás-kiválasztási folyamat koordinálása.

Junior HR Consultant

Budapest (IX.) (RO-11062)

Demonstrates an understanding of general HR processes and systems; Acts as a point of contact for specific HR issues; Ensures all HR documentation is accurate, complete and up to date; Contributes to the team objectives of knowledge transfer, process improvement;

Junior HR Specialista

Budapest VI. kerület (RR-11136)

HR folyamatokhoz kapcsolódó adminisztratív feladatok ellátása; Adatok felvezetése a cég saját rendszerébe és az ehhez kapcsolódó dokumentációk kezelése; Munkaügyi folyamatok támogatása; Munkavállalói beléptetéshez és kiléptetéshez szükséges feladatkörök lefedése;

Junior HR specialista (német ÉS angolnyelv-tudással)

Budapest VI. kerület (RR-11123)

Senior IT Recruiter

1094 Budapest, Angyal u. 24 (PJ-10972)

Feladatok: Ügyfelekkel való kapcsolattartás angolul és magyarul Jelöltek felkutatása, leinterjúztatása angol nyelven, prezentálása az ügyfelek felé IT Researcher csapat szakmai támogatása

Nem találta meg az önnek legjobb munkahelyet?

Ne csüggedjen! Regisztráljon, és mi megtaláljuk önnek.

Regisztráció
Betöltés...